Aktualitet

Biberaj në Këshillin e PD:S’rrëzohet kjo qeveri me konferenca shtypi,duhet aksion politikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 01/10/22 |
Opi Nion

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të PD-së,  një nga antarët, Aleksandër Biberaj, në fjalën e tij tha se qeveria e Ramës nuk mund të rrëzohet me konferenca shtypi.

Sipas tij duhet aksion politik dhe propozoi për të futur në rend dite aksionin politik që duhet ndërmarrë.

“Propozim për të futur në rend dite aksionin politik që duhet ndërmarrë. Qytetarët presin aksion politik. Kaloi korriku e po vjen tetori e të gjithë shpresonim për një aksion politik.Rama me grupet kriminale ka ardhur koha që s’kanë më nevojë për denoncim, s’ka shqiptar që se di si është ai. Nuk rrëzohet Rama me konferenca shtypi. PS e shndërroi në sekt Rilindje dhe të njejtën ka bërë për Shqipërinë dhe nuk lejon votime të lira. Situata është shumë më e zjarrtë se sa këtu, ka shkuar në një situatë të tmerrshme. Si nuk lë zgjedhje. Kujtoj Durrësin që ditën e votimit votuesit shkonin para zyrës së PS merrnin zarfin dhe pastaj votonin. Nuk shkohet në zgjedhje me Ramën e bandën e tij. Duhet ta rrëzojmë me të gjitha mënyrat. Ky është figura më e errët që ka nxjerrë Shqipëria”, tha ai.

Nga ana tjetër kryetari i PD Sali Berisha u përgjigj se detyrë kryesore e PD është organizimi i revoltave të fuqishme paqësore.

“E ritheksoj se veprimtaria e PD-së është dhe duhet të jetë detyrimisht shumëplanëshe. Duke u përqendruar me të gjithë potencialin e saj në organizimin, në aktivitetet e lidhura me primaret, ajo është dhe do mbetet, ka për detyrë kryesore organizimin e revoltave të fuqishme paqësore dhe në kohën më të parë të mundshme”-tha Berisha.

Pas