Aktualitet

Berisha publikon pamjet: Punëtori i ndërtimit dhunohet nga dy efektivë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 12/02/21 |
Semiljana Azizi

Ish-kryministri i Shqipërisë Sali Berisha ka publikuar pamjet se si dy efektivë të Policisë së Shtetiti dhunojnë një person.

Sipas Berishën personi i cili po dhunohet është një punëtor ndërtimi i identifikuar si Festim Peza. Ndërkohë që është ndeshur me policët, Peza ka qenë duke u kthyer në banesën e tij, shumë pranë saj.

Postimi i ish-kryeministrit Berisha:

Keqtrajtim shtazor dhe politik tek dera e shtepise e Festim Pezes, nje puntori llaçi i cili po kthehej ne shtepi.

Denoj me ashpersine me te madhe qendrimin shtazor te narkobanditeve me uniforme dhe perdorimin e pandemide per dhune politike nga Edvin Kristaq Xhelati dhe shpreh solidaritetin tim te plote me demokratin Festim Peza dhe familjen e tij! sb

Mirmbrema Doktorr Berisha! Uroj te jesh mir familjarisht. Mbrem policija e edvin kristaq rames e shoqeron dhe e keqtrajton e perplas per tok dhe duke e goditur para shtepis te vet nje demokrat Festim Pezen puntor llaçi vec se esht demokrat. Ju lutem bejeni puplike kete vidjo./Opinion.al

Pas