Politikë

Berisha për protestën, “Cunami i historisë”


               Publikuar në : 12:54 - 25/05/19 |
Al Do

Ish Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës së bashkuar, e cila do të mbahet sot përpara kryeministrisë duke filluar nga ora 19:00.

Berisha shkruan ne Facebook se vërshimi i njerëzve sot në protestë do të jetë si një cunami dhe bën thirrje për fitore të kauzës së opozitës.

“Sot Cunami i historisë. Shqipëria vërshon drejt Tiranës! Rama ik! Fitore!”- shkruan Berisha.

Kujtojmë se opozita ka thirrur sot protestën e saj të gjashtë kombëtare e cila sipas saj pritet të jetë më e madhja.

Ne lidhje me protestën deri tani kanë reaguar ambasadat e SHBA dhe Italisë si dhe Presidenti Meta, duke bërë apel që ajo të mbahet paqësore dhe pa incidente. /Opinion.al

Pas