Kronikë

Berisha paralajmëron Ramën: Këto daulle nuk janë dasme, por beteje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 19/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar kreun e qeverisë Edi Rama se do të përballet me demokratët.

Nga Peshkopia, lideri historik i PD tha se partia ndodhet në gjendje kritike për shkak të vendimeve të gabuara të kryedemokratit Lulzim Basha, të cilin e cilëson si ish-kryetar.

Berisha tha se i ka kruar dorëheqjen Bashës në vitin 2017, teksa shtoi se që atëherë duhet ë kishte vendosur që të rikthehej vet në krye të PD.

“Ato daulle nuk janë dasme por beteje dhe vetëm beteje, do përballesh me demokratët për të gjitha këto që ke bërë. PD është sot e goditur rënë nga aktet e papërgjegjshme nga udhëheqja pothuaj inegzistente e saj. Më datën 25 prill në dark sondazhet tregonin se 19% e votuesve kishin votuar për kryetarit. Pra ne kishim shkuar tek kutit e votimit me sy të mbyllur. Mirënjohës që na votuan se ne drejtues nuk kishim. Unë shfrytëzoj rastin t’ju kërkoj ndjes sepse gjatë këtyre viteve nuk kam ngritur para jush problemet e mëdha që përballej PD, pavarësisht se ato unë ia kam thënë kryetarit të saj. Dhe në vitin 2017 i kërkova dorëheqjen, ndofta duhej të vendosja të rikthehesha për të mos patur Edi Ramën siç e kemi sot,”-tha Berisha./Opinion.al

Pas