Kryesore

Berisha: Në 8 vite opozita i bëri fresk qeverisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 19/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se për 8 vite opozita ka ndihmuar socialistët për të qëndruar në qeveri.

Berisha tha nga Peshkopia, se PD nuk mundi ti imponojë qeverisë asnjë nismë për të ndihmuar qytetarë, teksa akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka bllokuar integrimin e Shqipërisë në BE.

“Një e keqe shumë e madhe është gjendja ku është katandisur PD nga ish-kryetari i saj. Sot Edi Rama, ka bllokuar integrimin, ka vrarë masivisht shpresën e shqiptarëve. Po ku është opozita? Opozita i bëri fresk qeverisë, pasi në 8 vite nuk ishte në gjendje të imponojë asnjë nisëm tjetër përveç dekriminalizimit. Ne do qëndrojmë dhëmb për dhëmb ndaj këtij regjimi që po spastron Shqipërinë dhe shqiptarët”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas