Kryesore

Berisha batuta për kreun e PD: Thotë Jam Bashë dhe Hot, hajde me mua në foltore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:23 - 19/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se kryedemokrati Lulzim Basha ka frikë nga demokratët dhe nuk vjen t’ju takojë.

Berisha e ftoj Bashën ti bashkohet “Foltores” dhe të dëgjojë mendimet e demokratëve. Lideri historik ironizoi Bashën, duke thënë se deri më tani ka numëruar vetëm humbje.

“Ish-kreun e PD e ka kap një frikë e madhe o miq, ai ka frikë me ju, ai nuk takohet me ju. Ai rri brenda katër mureve dhe bashkërendon me Ramën. Hajde këtu, hajde dhe me mua shpreh mendimet e tua. Çfarë do të bëjnë do të thonë gjërat siç i mendojnë. Pastaj del e thotë që jam dhe Basha jam dhe Hot. Para 2 muajsh u takova me të, e i them Lul mos u përziej me këtë punë i them unë se e kam çuar në gjykatë. I them Lul hotjanët e kanë pasur një fjalë, ndihma e zotit pushka e hotit, çfarë do të thotë kjo. Kjo do të thotë ndihma e zotit penda e imë. Bashët dhe Hotët kanë pasur burra të penës dhe pushkës, por ti zotëri numëron vetëm humbje dhe beteja të dorëzuara,”-tha Berisha./Opinion.al

Pas