Kryesore

Berisha organizon edhe deputetët e Bashës për protestëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 29/06/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka hartuar platformën organizative për protestën që do të zhvillohet më 7 korrik në orën 19:00.

Kryesia e PD gjithashtu ka miratuar edhe grupet e punës, në nivel qarku dhe dege. Në grupet e punës vihet re se janë përfshirë edhe deputet të cilët nuk e kanë mbështetur kryetarin e PD, Sali Berisha si, Jorida Tabaku, Grida Duma, Ervin Salianji, Lefter Gështenja, Dashnor Sula, Arbi Agalliu etj.

Në këto grupe pune shihet sejanë përfshirë dhe deputetët që mbështesin Enkelejd Alibeaj dhe që kanë qenë të pranishëm në mbledhjet e grupit parlamentar të thirr prej tij.

Nga grupet e punës janë përjashtuar Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj, te cilët janë dhe kritikët më të fortë të Berishës në PD.

QARKU SHKODËR
BARDH SPAHIA KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Lorenc Luka
Greta Bardeli
Emilja Koliqi
Zefi Hila
Helidon Bushati
Ramadan Likaj
Voltana Ademi
Irena Shestani
Arvit Bushati
Imelda Kraja
Mimoza Rexhvelaj
Prel Gjoni

QARKU LEZHË
JOZEFINA TOPALLI, KRYETARE E GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS
Elda Hoti
Lindita Metalia
Kastriot Piroli
Agron Gjekmarkaj
Marjana Brunga
Zyrafete Kulla
Albina Deda
Mariglend Doci

QARKU KUKËS
ISUF CELA, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Flamur Hoxha
Faslli Germizi
Nazlie Laci
Feride Rrahmanaj

QARKU DURRËS
OERD BYLYKBASHI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Fatbardha Kadiu
Jola Hysaj
Floriana Garo
Ferdinand Xhaferraj
Andia Ulliri
Merita Bakiu
Ardian Muka
Arjan Dedej
Denion Shengjegji
Dritan Burgia
Lorin Hoxha
Osman Stafa
Andi Dollapi
Aulon Kalaja
Bujar Vukaj
Bledi Kasmi

QARKU ELBASAN
LUCIANO BOCI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Megi Balliu
Zheni Gjergji
Flutura Açka
Lefter Geshtenja
Dashnor Sula
Ankelita Çela
Ardian Turku
Aurel Bylykbashi
Eliona Gremi
Elior Vila
Klodiana Çapja
Arbjola Halimi
Xheraldo Dashi

QARKU KORÇË
EDMOND SPAHO, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Sorina Koti
Eleina Qirici
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Seladin Jakupllari
Gjergj Mero
Klara Bici
Ledina Alolli
Arben Miza

QARKU BERAT
GENC DEROMEMAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Kasem Mahmutaj
Tomorr Alizoti
Gentian Mishova

QARKU FIER
LUAN BACI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Ivi Kaso
Ilda Dhori
Eralda Bano- Tase
Saimir Korreshi
Emiljano Mone
Ibrahim Morina
Myslym Murrizi
Elton Bano

QARKU VLORË
BUJAR LESKAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Ina Zhupa
Arbi Agalliu
Fatjon Veizaj
Alta Azizi Haluca,
Nadire Meçorapaj,
Sara Bodo,
Klodian Muco
Matilda Qurku
Spiro Vaso
Minushe Laze

QARKU GJIROKASTËR
TRITAN SHEHU, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Dasho Aliko

Pas