Kryesore

Berisha nuk njeh 18 dhjetorin/Basha: Përdorimi i demokratëve si mburojë mori fund


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:53 - 17/11/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim me krerët e degëve të PD, ku ka theksuar faktin se ka marrë fund historia e përdorimit të demokratëve për mburojë të interesave personal.

Basha tha edhe një herë se halli i Berishës është të shndërroj PD në mburojë përballë SHBA-ve.

Kjo histori e përdorimit të demokratëve si mburoje e interesave personale te kujtdo merr fund njëherë e përgjithmonë. Kryesia e Partisë Demokratike votoi për mbledhjen e Kuvendit legjitim. Sali Berisha thotë se prapë nuk e njeh. Ku qëndron morali i statutit që me forcë ngre Sali Berisha? Çfarë po kërkon ai? Sali Berisha nuk e ka hallin te statuti, ai nuk njeh asnjë strukturë të Partisë, sepse qëllimi i tij është që partia të shndërrohet në një mburojë të tij përballë Shteteve të Bashkuara. Pse nuk e përmend më Sali Berisha faktin me të cilin nisi foltoren, sepse nuk u votua në Kryesi? Sepse ky ishte një justifikim. Ja ku është vendimi i Kryesisë me 28 vota pro për mbledhjen e Kuvendit, dhe ai përsëri thotë s”e njoh. Është e qartë se sido që të merrej ai vendim, me çfarëdo votimi, Sali Berisha dëshmon se nuk do ta njihte. Sepse sot ai nuk njeh asnjë organ zyrtar te PD”-tha Basha./Opinion.al

Pas