Aktualitet

Berisha nga “Foltorja” e Kukësit: Në këtë nismë vijmë të prerë në besë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 12/10/21 |
Opi Nion

Sali Berisha ka deklaruar ditën e sotme nga “Foltorja” në Kukës se në këtë nismë janë të prerë në besë edhe pse optimist.

Teksa i është drejtuar Lulzim Bashës, ish-kryeministri është shprehur se kreu i PD-së u mor me karrigen e tij dhe harroi çdo gjë lidhur me masakrën zgjedhore.

Berisha e ka konsideruar  Bashën si  ish-kryetar.

“Ne si Parti Demokratike jemi në situatë të vështirë, por jemi në një situatë ringjalljeje të fuqishme. Sot me këtë nismë vijmë optimist, ndonëse vijmë të prerë në besë. Vijmë në një kohë kur ish-kryetari deklaroi masakër elektorale por u mor me karrigen e tij dhe harroi çdo gjë për votën.”-tha Berisha./Opinion.al

Pas