Aktualitet

“Mandatin nuk e gëzon dot ti”,Berisha për Ballkanin e Hapur:Armiqësi ndaj Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 12/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi ditën e sotme nga Kukësi kryeministrin e vendit Edi Rama se e ka nisur këtë mandat si vasal i Beogradit.

Teksa iu referua Ballkanit të Hapur, Berisha në fjalën e tij u shpreh se kjo nismë është armiqësi e hapur ndaj Kosovës. Ndër të tjera Berisha i është drejtuar Ramës teksa i ka treguar se mandatin e marr nuk e gëzon dot sepse e ka marr nëpërmjet vjedhjeve.

Megjithatë ky nis mandatin e tretë pasi është shndërruar në një vasal të verbër të Beogradit. Edi Rama në këto 8 vite në vend që të ndjekë nismën e Berlinit, të cilin e udhëheq Gjermania ndoqi nismën e Beogradit, Ballkanin e Hapur që e udhëheq padroni i tij Vuçiç. Edi Rama, nisma e Beogradit është vasalitet për Shqipërinë, është armiqësi e hapur ndaj Kosovës.

Kohërat janë kritike, kohërat janë vendimtare. Edvin, ti mendon se do të gëzosh këtë mandat. Dëgjoji pak ato daulle, po bien për ty. Mandat nuk gëzon ti, që ke vjedhur me qindra miliona, mandatin nuk e gëzon dot ti sepse vetëm në zonat e tërmetit ke përdorur 160 mln euro para për të blerë votat e njerëzve të varfër. Mandatin nuk e gëzon dot, sepse ke përdorur patronazhistët njëlloj si në kohën e baballarëve të tu për të terrorizuar shqiptarët. Mandat nuk ke ti. Dy ditë më parë dha dorëheqjen kancelari i Austrisë. Po pse e dha?

Sepse u akuzua se kishte dhënë para për të blerë qëndrime pozitive. Para mund të ketë dhënë, por jo më shumë se Edi Rama. Këto Edvin nuk ti fal ty, të jesh i bindur dhe mos luaj me burrat, sepse këto janë punë burrash dhe jo pengjesh”, tha ndër të tjera Sali Berisha./Opinion.al

Pas