Kryesore

Berisha: Pasi u shpalla “non grata” nga SHBA, vendosa të rikthehem


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 12/10/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se pasi u shpall person “non grata” nga SHBA vendosi të rikthehej.

Nga Kukësi, Berisha tha se është kthyer për të mbrojtur interesat kombëtare dhe të qytetarëve shqiptarë.

“Po ua them këtu ju se ditën që u shpalla non grata, të nesërmen thash çfarë kam bërë? Isha i sigurt se nuk kisha abuzuar me asgjë. I rikujtova këto, atëherë deklarova do kthehem, do kthehem të mbroj çdo interes tq shqiptarëve,”-tha Berisha./Opinion.al

Pas