Kryesore

Berisha: Jemi të mashtruar nga pengu Basha, do e ringjallim PD-në


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 12/10/21 |
Opi Nion

Nga Kukësi, ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se nëpërmjet “Foltores” do të ringjall PD, teksa akuzoi kryedemokratin Lulzim Basha se ka shkatërruar partinë.

Berisha u shpreh se të gjithë demokratët janë tradhtuar dhe mashtruar nga Basha, të cilin e quan ish-kryetar të Partisë Demokratike.

Ne si parti demokratike, jemi përsëri në një situatë të vështirë, por jemi në një situatë ringjalle të fuqishme. Me këtë nismë vijmë optimist më shumë se kurrë, vijmë të prerë në besë në një kohë kur ish-kryetari deklaroi masakrën elektorale por u morr me karrigen e tij dhe harroi çdo gjë për votën. Jemi të mashtruar dhe të tradhtuar nga pengu Lulzim Basha. Miqtë e mi, kjo beteje është betejë për dinjitetin tonë, për sovranitetin e kësaj partie, kurrë një forcë politike nuk mund të fitojë besimin në rast se nuk sillet si një forcë sovrane, në rast se vullnetin nuk ja diktoni ju. Ndaj dhe ne mblidhemi”, tha Berisha.

Pas