Sport

VIDEO/ Ultrasit nga Prishtina përplasen me tifozët polakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 12/10/21 |
Opi Nion

Në prag të ndeshjes ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë përballë Air Albania.

Megjithatë sherri ka zgjatur pak pasi policia ka ndërhyrë në kohë duke shpërndarë tifozët.

Shqipërinë synon të regjistrojë fitoren e parë kundër Polonisë. Suksesi do të ishte historik, jo vetëm për statistikat, por edhe sepse tre pikët do të hipotekonin vendin e dytë në Grupin i kualifikues dhe biletën për në fazën play off të Botërorit 2022 në Katar.

 

Pas