Bota

COVID-19 në Itali, 49 viktima gjatë 24 orëve të fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 12/10/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Itali. Sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.494 persona të infektuar.

Gjatë këtij harku kohor, autoritetet deklarojnë se janë shënuar 49 humbje jete.

Autoritetet shëndetësore bëjnë të ditur se në orët e fundit jën shëruar 3.997, ndërsa shtrimet në spital janë ulur./ Opinion.al

Pas