Aktualitet

Berisha: Ja si rrëzohet nga pushteti Edi RamaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 02/05/16 |
b.f

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një intervistë për Mimoza Koçiun në ABC News. Ndër të tjera Berisha ka thënë se “doja 5 mijë vetë, të nguleshin në Bulevard dhe të rrëzoja Edi Ramën nga pushteti”. Berisha ka sqaruar se kjo është dëshira e tij, sepse qendrimin e opozitës tashmë e përfaqëson Basha. Intervista e plotë publikohet në orën 15:00

Pjesë e shkurtër e intervistës

 Ju jeni zëri i opozitës në parlament z.Berisha…?

Berisha: Jo. Jam por jo i alternativës opozitare. Alternativën opozitare e paraqet kryetari I PD. Po të jetë për alternativë timen, revolucion demokratik. Unë e kam thënë me kohë. Doja 5 mijë, 10 mijë vetë të nguleshim në bulevard dhe ta rrëzonim Edi ramën. Por kjo nuk është e PD-së, kjo është e imja.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. I ke LLOGARIT gabim o Doctor rrumpalla, se vetem me Komitetet e Jugut dhe le pastaj dhe te Shqiperise se Mesme… Prandaj mos e kruaj as me me shumicen e Shqiperise, se do kesh fund me te keq se familja Sadam Huseinit apo Mohamer Gadafit. Une malesor jam per vete, por kurre nuk te kam dasht dhe nuk te dua Ty dhe gjithe sa jane me Ty.

Pas