Aktualitet

 Berisha dhe Balla, fyerje në kuvend: përdhunues, vrasës 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 26/11/15 |
b.f

Diskutimet e sotme në Kuvendin e Shqipërisë nuk kanë kaluar pa debate, që veçanërisht janë ashpërsuar në diskutimet e deputetëve Sali Berisha dhe Taulant Balla. Fjalët të tilla si:  “mashtrues”, “përdhunues” dhe “trafikant” kanë qenë pjesë e këtyre diskutimeve.

Berisha

Një delinkuent që ka paguar me shoferin e tij euro për të mbyllur gojën e denoncueses. Mbrohet këtu nga çakejqë lehin për të cilën drejtësia shqiptare për gjuhën e horrit i ka vënë damkën e shpifësit dhe jo njëherë, por disa herë…

Mbrohet këtu nga hora që kanë lënë nga 25 mijë euro në një dorë bixhoz. Mbrohet nga ata të cilët me parcelat e drogës po ndërtojnë parajsën e tyre; mbrohet nga ata të cilët i ka transportuar me makinë trafikantët kryesor të dogës… emri i tij është çakall që leh; mbrohet nga ata të cilët klani Hoxha, një nga klanet e drogës, që edhe pas goditjes që mori në Itali, instaloi njerëzit e tij në policinë e Librazhdit.

Ju jeni bushër, frrokër, jeni shullazër, jeni xhuvanër, jeni parti krimi; jeni kriminelë, sepse i keni strehuar ata dhe mbani Parlamentin një vit rresht në avokati të tyre.

Dhe keni pafytyrësi të dilni këtu. Sa herë të kanë kapur makinën në momente trafiku… të kanë regjistruar me Qosen në Maqedoni .

Balla

E kam për nder që bashkë me Bylykbashin e kemi firmosur këtë projektligj, por nuk jam shumë i kënaqur se problemin më të madh nuk e zgjidh ky ligj. Ti je një vrasës që nuk je ndëshkuar, një hajdut që nuk je ndëshkuar

Ti je një njeri që e keqpërdorur këtë foltore për fyerje dhe balte. Mëkati im i vetëm është që kam të njëjtën moshë me birin tënd dhe të gjitha veset e të birit tënd ia atribuon të tjerëve se lë biri yt lekët në bixhoz… ky është problemi yt Sali.

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas