Aktualitet

Berisha-Bardhit:Të zbardhë rolin e tij në vrasjen në Elbasan.Lufton të shpëtojë..


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 27/05/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha në konferencën e përjavshme për mediat ka hedhur akuza ndaj deputetit Gazment Bardhi për të cilin tha se po lufton për të shpëtuar shpirtin e tij për ngjarjen në Elbasan.

Ai tha se Bardhi duhet të zbardhë rolin e tij në vrasjen në Elbasan dhe duhet të shkojë të japë sqarime.

Gazment Bardhi lufton për të shpëtuar shpirtin e tij, unë e kuptoj luftën që bën për të shpëtuar shpirtin, por prapë është i pashpresë, është i pashpresë. Të zbardhë një herë të mos i thurë lavde SPAK se do i japim atë shans apo këtë shans, po të zbardhë rolin e tij në vrasjen në Elbasan, e them sepse ai nuk ishte, askush s’është për t’u vrarë në konceptin tim, jo ne jemi vend që nuk kemi dënim me vdekje. Bardhi dhe Balla janë përgjegjës direkt politik për atë gjakderdhje në një lagje që mund të mos ketë pasur gjakderdhje ndonjëherë. Para se të rrijë të merret me këto të shkojë të japë sqarime”-tha Berisha.

Para zgjedhjeve të 25 prillit si pasoje e një shkëmbimi zjarri mbeti i vrarë aktivisti i PS-së për Elbasanin, Pjerin Xhuvani. Sipas policisë, përplasja me armë ndodhi për shkak të dyshimeve të shtabit elektoral të PD, se një makinë e shtabit të PS-së po shpërndante para në këmbim të votave.

Pas