Aktualitet

BE miraton MSA me Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 22/10/15 |
b.f

PRISHTINË- Ashtu siç pritej, Këshilli i Bashkimit Evropian miratoi Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit, BE-Kosovë. Zyrtarisht marrëveshja nënshkruhet më 27 tetor në Strazburg. “MSA parasheh themelimin e marrëdhënieve kontraktuale ndërmjet Kosovës dhe Bashkimin Evropian dhe paraqet hapin e parë formal drejt anëtarësimit të plotë në BE”, tha ministri i Integrimit të Kosovës. Negociatat për MSA zhvilloheshin prej 2 vitesh.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas