Aktualitet

Basha:Berisha do i vinte flakën shtëpisë për karrigen e tij,8 Janari na hapi sytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 22/01/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Lulzim Basha po zhvillon ditën e sotme një takim e strukturat drejtuese të degës 8 të PD në Tiranë.

Gjatë fjalës së tij, Basha hodhi akuza të forta ndaj ish-kryeministrit, Sali Berisha, për të cilin tha se me një grusht njerzish ishte gati “të digjte shtëpinë e tij për intersin personal”.

“Për pushtetin e tyre personal të cilin gjithmonë e ka ndërtuar mbi sakrificën e demokratëve të ndershëm duke marrë e duke menduar çfarë të marrin kur çdo demokrat i ndershëm mendon çfarë të japi për këtë vend. Njerëzit e kanë kuptuar këtë”. “Shikoni se çfarë ndodhi brenda shtëpisë tonë. Ashtu siç ju thashë në fillim, e gjitha gjoja filloi për arsye parimore por paska qenë për hallin e një njeriu. Sali Berisha filloi një lëvizje të tërë vetëm për hallin e tij personal. Dhe përfundoi ashtu siçju thashë, ishte gati t’i vinte, ai bashkë me një grusht njerëzish që për karrigen e tyre janë gati t’i vënë zjarrin shtëpisë së tyre e treguan se kjo nuk është një betejë as për demokracinë, as për demokratët, por për hallin personal të Sali Berishës dhe për karriget e tyre”, tha Basha.

Më tej kreu i PD u shpreh se nuk luftohet duke vënë demokratët përballë njëri -tjetrit. “A mund t’ia lejoja edukatës time. Jua kam thënë në fillim. Nuk e bëj. Lëre të shfryjë. E di që është plot me zemërim. Do ketë edhe koston  e vet. Nuk luftohet duke vënë demokratët përballë njëri tjetrit. 8 Janari ia ka hapur sytë të gjithëve pse kam marrë një vendim të drejtë”./Opinion.al

Pas