Kryesore

Basha thirrje demokratëve: Mirëpresim të gjithë ata që kishin humbur rrugën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 29/12/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në Dibër ku zhvilloi një takim me demokratët dhe anëtarët e partisë atje.

Gjatë fjalës së tij para demokratëve dibranë, Basha ftoi të gjithë ata anëtarë të Partisë Demokratike që kanë humbur rrugën.

“Kjo vlen për të gjithë demokratët e sakrificave , kjo vlen për demokratët e qëndresave, kjo vlen për të rinjtë dhe të rejat, vlen për të gjithë përveç një grushti njerëzish që ju i njihni fare mirë , që kanë abuzuar me pushtetin e fituar përmes sakrificave të demokratëve  dhe që sot janë gati t’i përplasin demokratët me forcë men njëri tjetrin, të shkatërrojnë Partinë Demokratike për karriget e tyre, për interesat e tyre personale. Unë e kuptoj që detyra ime e parë është t’i japim fund çdo kakofonie brenda familjes tonë, t’i hapim krahët dhe të mirëpresim të gjithë ata që kishin humbur rrugën dhe sot e dinë se përmes bashkimit vjen fuqia dhe fuqia e demokratëve të bashkuar është e papërballueshme nga Edi Rama dhe çirakët e tij”,-tha Basha.

Pas