Kryesore

Basha replikon me Ramën: Voto vetingun, filloje nga unë dhe i dyti të jesh ti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 28/10/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka replikuar me kryeministrin Rama, nga foltorja e parlamentit. Gjatë fjalës së tij, kryedemokrati ka kërkuar të bëhet vetingu politik.

Basha sugjeroi që vetingu të nisë nga vetë ai, dhe më pas nga kryeministri Rama.

E di ç’ke, bëhu burrë dhe votojë vetingun e politikanëve. T’i marrim me radhë. Ndryshe nga të tjerat, mos ta fillojmë nga plaku, e nisim nga mua dhe pastaj i dyti bëje ti. Nga i pari te i fundit në këtë sallë. E ke fare të thjeshtë. Do t’i japësh fund këtij monologu që bën këtu ku ka shteruar mundësia që të thuash të njëjtat gjëra, voto vetingun”-tha Basha në parlament./Opinion.al

Pas