Aktualitet

Rama-Bashës: Ti je pjella më e brilantinosur e llumit në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:39 - 28/10/21 |
Opi Nion

Nga foltorja e Kuvendit,  Rama ka risjellë në vëmendjen e publikut deklaratat e Lulzim Bashës se edhe brenda Partisë Demokratike ka llum. Sipas kreut të qeverisë ajo pjesa e llumit e ka nxjerrë dhe vetë kreun e PD, Lulzim Basha.

“Përqendrohu kur flet se kujtojnë se bie përballë dhe i bie vetes gjithë kohës. Më flet mua për llumin e tranzicionit dhe tani ke filluar edhe këtë fjalinë e bukur që edhe PD ka pjesën e vet të llumit. O Lulzim, në qoftë se PD ka pjesën e vet të llumit, unë fjalën “llum” nuk e përdor, se kam përdorur ndonjëherë, as për PD se është fjalë e madhe… Ajo pjesa e llumit të ka nxjerrë ty more Lulzim, ti je pjella më e brilantinosur e atij llumi. Kujdes se s’e kam unë për të mbajtur me gajret “Foltoren”. “Foltorja” është gajret i Shqipërisë. S’kam çfarë t’i bëj unë, çfarëdo që të bëj unë, “Foltorja” është një gajret aq i madh për Shqipërinë; sheh Shqipëria e mban brinjët me dorë me “Foltoren”. Përveç atyre, sigurisht që janë të përfshirë drejtpërdrejt dhe iu duket se kanë hyrë prapë në karvanin e bacës Isa me axhën Ismail dhe do të çlirojnë prapë Shqipërinë nga perandoria e radhës, perandoria amerikane”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas