Aktualitet

Bardhi- Gjiknurit: Ke llogari të fshehur në Maltë? Gjej një avokat të mirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:34 - 28/10/21 |
el ida

Debate kanë shoqëruar seancën e sotme plenare të kuvendit. Deputeti i PD Gazment Bardhi ka akuzuar deputetin Damian Gjinkuri se ka llogari të fshehura në Maltë dhe se gjithashtu ka shtëpi të fshehur në emër të personave të tjerë, miq të tij.

Gjiknuri nga ana e tij u shpreh se në Maltë ka qenë vetëm një herë.

Gjiknuri: Nëse gjen që kam udhëtuar 2 herë në Maltë, jap dorëheqjen.

Bardhi: Prisja përgjigje a ke apo jo llogari të fshehtë në Maltë?  Prisja të përgjigjeshe a ke apo jo shtëpi të fshehur në emrin e ndonjërit prej miqve të tu? I kanë marr 400 milionë euro shqiptarëve këta që udhëton ti me charter, me avion, m e anije. Kam timsin këtu, bën mirë të mosë flasësh dhebën mirë të gjesh ndonjë avokat të mirë./Opinion.al

 

 

Pas