Aktualitet

Akuzat e Bardhit, përgjigjet Gjiknuri: Ti dihet se kush je, nuk ke burrni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 28/10/21 |
Opi Nion

Po vijojnë replikat ne Kuvend mes Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri dhe Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazmend Bardhi.

Nga foltorja e Kuvendit Gjiknuri i është përgjigjur Bardhit lidhur me akuzuat që ky i fundit i ka bërë për llogari të fshehura në Maltë dhe lidhje me eksponentë të krimit.

Gjiknuri u shpreh se nëse sipas tij Bardhi do të kishte burrni duhet të dilte dhe të thoshte emrat e personave.

Gjiknuri: Po ke burrni dil e thuaj këtu. Ti dihet se kush je, nuk ke burrni. Ke nxjerrë në shitje foltoren tuaj. Dil e thuaj këtu. Ai që ta ka thënë kam frikë se ta ka thënë gabim. Në qoftë se kam qenë dy herë në Maltë jap dorëheqjen.

Bardhi: Mos harxho energji, Ruaji për përgjigjet në SpAK. SA herë ke qenë në Maltë shpjegoi atje kur të shkosh. Akoma s’ke përgjigje për mafiozët që kane marrë 400 milion euro. Ç’të lidh ty zotëri që i hipën avionit me dy mafiozët dhe shkon në Maltë./Opinion.al

Pas