Aktualitet

Nishani reagon ndaj Bashës:Barazoi Berishën me Ramën, e shpalli të keqen e vendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 28/10/21 |
Opi Nion

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka reaguar pas fjalës së Lulzim Bashës në Kuvend, ku ky i fundit tha se Berisha, Meta dhe Rama janë brinjët e një trekëndëshi.

Në një postim në “Facebook”, Nishani shkruan se Basha e barazoi Berishën me Ramën, dhe e cilëson këtë si një tradhti të rëndë.

Ai gjithashtu iu ka bërë thirrje deputetëve të PD-së që ende e ndjejnë se përfaqësojnë vullnetin dhe votën e demokratëve shqiptarë, të distancohen nga projekti ogurzi i rilindjes dhe Edi Ramës, për asgjësimin e Partisë Demokratike.

Lulzim Basha deklaroi sot edhe publikisht, atë që kishte bashkëpregatitur prej kohësh me pengmarrësin e tij.

E barazoi Sali Berishën me Edi Ramën !

L. Basha e shpalli atë si të keqen 30 vjeçare të këtij vendi.

Kjo nuk është tradhëti, se edhe tradhëtia apo tradhëtarët e kanë një lloj dimensioni, të lig, por e kanë.

Në modelin e L. Bashës edhe tradhëtia ndihet e fyer po ta krahasosh..

Të gjithë ne, që e kemi denoncuar, kritikuar, kundërshtuar L. Bashën për të gjitha të zezat që ai i ka shkaktuar Partisë Demokratike, kurrë nuk e kemi barazuar atë me Edi Ramën sepse ky i fundit i ka shkaktuar çdo gjëmë këtij vendi, shteti e kombi.

L. Basha i kapur peng prej tij, thjesht ishte kthyer në një asgjesues të alternativës politike duke asgjesuar Partinë Demokratike.

Sot është dita t’u bëjmë thirrje të gjithë atyre deputetëve që ende e ndjejnë se përfaqësojnë vullnetin dhe votën e demokratëve shqiptarë, të distancohen nga projekti ogurzi i rilindjes dhe Edi Ramës, për asgjesimin e Partisë Demokratike, të së djathtës shqiptare, të alternativës politike, të vetë pluralizmit në Shqipëri, për shkak të një pengu !

Të shpëtojmë sa më parë PD që të shpëtojmë Shqipërinë!”-shkruan ish presidenti.

Pas