Kryesore

Basha i kujton Ramës fitoren e2011:Një herë të kafshuan dhëmbët e mi,i ke shenjat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 28/10/21 |
Opi Nion

Në Kuvendin e Shqipërisë vijojnë replikat mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryeministrit, Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, në foltoren e parlamentit, Basha i ka kujtuar Ramës fitoren e 2011-ës.

Ai iu drejtua Ramës duke i thënë se “një herë që të kafshuan dhëmbët e mi, dhe ti u zhduke për 3 javë”.

E ka hallin se më dhemb mua dhëmbi, nuk më dhemb as një dhemb e para  punës. I kam dhëmbët e mi njëherë dhe i kam gjenetikisht të fuqishëm. Edhe mos ja qaj hallin dhëmbëve të mi se një herë që të kafshuan, 3 javë u zhduke, vetëm unë dhe ti e dimë se ku shkove, nga burime të ndryshme. Shenjat e i ke nuk të ikin, nuk të del e keqja. Meqë këto nuk i kemi për llafe, por për vepra, pse trembesh ti për vetingun politik? Kë do pyesësh ti? Venecia e ka dhënë mendimin. Dhe që mos kesh frikë se do jesh ti objekti i vetëm, filloje nga unë, nga të duash filloje, ça meraku ke?”,-tha ai.

Ndërkohë kujtojmë se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka humbur 3 herë zgjedhjet përballë kryeministrit Rama./Opinion.al

Pas