Aktualitet

Basha nxjerr videon e ministrave në Dubai:Koha për një qeveri për njerëzit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:23 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sërish për darkën e ministrave të kabinetit Rama në një restorant në Dubai.

Kryedemokrati ka postuar në rrjetet e tij sociale një video në të cilën dallohen ministrat duke darkuar por nga ana tjetër edhe situata aktuale e përmbytjeve në Shqipëri.

Basha shkruan në reagimin e tij se tashmë, është koha që njerëzit të kenë një qeveri që mendon për ta dhe jo për veten e saj.

Postimi i Bashës:

Ndërkohë që vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai. Është koha të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj./Opinion.al

Pas