Aktualitet

Basha në mbledhjen e PD: E marr vetë këtë përgjegjësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:32 - 09/09/21 |
el ida

Kryetari i PD Lulzim Basha ka marr çdo peshë të vendimit për largimin nga grupi parlamentar të Berishës. Sipas burimeve jozyrtare Basha ka thënë që ky ishte vendimi I tij dhe nuk e ka future në votim, sepse nuk ka dashur përçarjen e PD.

“Është vendimi i jetës sime. Emarr vetë këtë përgjegjësi. Nuk e fus në votim sepse nuk dua që PD të përçahet”, mësohet të ketë thënë Basha./Opinion.al

Pas