Kryesore

Basha: Kukulla e krimit, Edi Rama mbylli 133 shkolla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 17/09/18 |
b.f

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u shpreh në Twitter se kukulla e krimit Edi Rama është më i paafti dhe më i dështuari politikan në 30 vite.

Basha shkruan se mbylli 133 shkolla dhe akuzon opozitën pse thotë të vërtetat që di çdo prind e nxënës.

Sa më gjatë kryeministri i çarterave dhe luksit, aq më shumë shkolla të rrënuara dhe fëmijë të braktisur në Shqipëri.

Reagimi i Bashës erdhi pas një statusi të Ramës në Twitter.

Kryeministri u shpreh se shfaqjet e kukullave opozitare janë të pabesueshme në mbrojtje të klasave kolektive.

Ky është një kancër që sapo ka filluar t’a operojnë me guxim, pasi u zhvillua prej tyre deri në absurd; duke i zhytur fëmijët në terrin e paditurisë dhe analfabetizmit me dëftesë.

 

Pas