Te Fundit

Basha: Kemi mbështetjen e SHBA për CEZ-in


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:41 - 15/10/15 |
b.f

TIRANË- Drafti për hetimin ndërkombëtar të CEZ-it që po pret në Kuvend dhe dhe kallëzimi i KLSH-së për ministrin Gjiknuri ka bërë që kreu i opozitës Lulzim Basha të takohet me ambasadorin amerikan Donald Lu në zyrën e tij. Pas takimit Basha përsëriti vendosmërinë e opozitës për hetimin ndërkombëtar. “PD me mbështjen e SHBA-ve do të bëjë gjithçka për hetimin e CEZ. Ne jemi të vendosur të bëjmë transparencë të plote”, u shpreh ai. Sakaq iu drejtua publikisht Ramës dhe Metës: Pse po i fshiheni hetimit? Pse nuk e fusni në kalendarin e punimve të Parlamentit këtë ligj? I pyetur nga gazeratët, Basha mohoi të ketë takuar Kryeministrin Rama në Vjenë, duke e quajtur këtë lajm një sajesë për të tërhequr vëmendjen nga afera me CEZ-in.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas