Kryesore

Basha i përgjigjet Ramës:Gërvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot krizën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 01/10/20 |
el ida

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili e ironizoi duke thënë se plani i tij ishte si një tramvaj me shalqinj që nuk piqeshin kurrë.

Basha i kërkon Ramës të lërë gërrvërret prej palaçoje, sepse pas tyre fsheh vjedhjet e qeverisë prej miliona eurosh, para që duhet të shkojnë te shëndetësia, të papunët, pensionistët e biznesi në krizë.

“Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit. Pas çdo gërrvërri ti fsheh vjedhjet e qeverisë prej miliona eurosh, si mbrëmë me inceneratorët. Para që duhet të shkojnë te shëndetësia, të papunët, pensionistët e biznesi në krizë.”, shkruan Basha në Twitter./Opinion.al

Pas