Kryesore

Meta i kthehet Ramës:Fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, e ka Opozita


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:11 - 01/10/20 |
el ida

Pas kryedemokratit, Lulzim Basha, edhe Presidenti Meta i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama, i cili ironizoi planin e Bashës, duke e konsideruar si një tramvaj me shalqinj që spiqen kurrë, dhe ku Ilir është makinist ndërsa Monika faturino.

Kreu i shtetit, shkruan se Rama duhet t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes të 5 Qershorit. Sipas tij, fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, e ka Opozita e Bashkuar pasi e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve.

“Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit. Shefin e pakicës së pakicës, nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga data 25 prill.

Por fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, prapë e ka Opozita e Bashkuar. Se ajo e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve.”, shkruan kreu i shtetit./Opinion.al

Pas