Aktualitet

Basha i afrohet foltores, Manastirliu: E keni kthyer vdekjen në refren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 07/10/21 |
Opi Nion

Ka marrë fjalën për replikë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në Kuvend, teksa një veprim i tillë ka shkaktuar debate dhe tone të ngritura.

Në fjalën e saj Manastirliu është shprehur, duke iu drejtuar opozitës se e kanë kthyer vdekjen në refren, teksa iu tha që të mos provonin të flisnin për vdekjet e fshehura prej pandemisë.

“E keni kthyer vdekjen në refren. Keni 8 muaj që hidhni vallen e vdekjes. Akuzat shterpë nuk mund të jenë fakte, sikurse shifrat nuk mund të jenë opinione. Shqipëria ia ka dalë ndërkombëtarisht të fitojë betejat e vështira. Loja me të vdekurit është një avaz i vjetër i kësaj politike shterpë, pa din e iman. Studioni më shumë për fatalitetet dhe mos fërkoni barkun. Të bashkohemi të gjithë së bashku që këtë betejë ta përballojmë siç duhet.

4.8 milion vdekje ka në të gjithë botën i ka shkaktuar COVID. Mos provoni të flisni për vdekje të fshehura, sepse nëse do të kishin qenë të fshehura nuk do të binin në dorën tuaj.”, tha Manastirliu.

Në këtë moment është ngritur Basha, i cili ka kërkuar fjalën duke iu afruar foltores dhe është ndaluar nga Garda e Republikës. /Opinion.al

Pas