Aktualitet

Basha-Nikollës: Kuvendi s’është asambleja e PS, mos u bëj si Lenka Çuko


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 07/10/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate të forta seanca e sotme plenare.

Përgjigjia e ministres së Shëndetësisë, Ogerat Manastirliu e cila iu kthye Bashës duke i thënë se opozita e ka kthyer në refren vdekjen, ka sjellë reagimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha.

“Nuk e kuptoj pse këmbëngulni me kaq kënaqësi me politikën e vdekjes.  Mos fërkoni barkun as kur ka fataliteti dhe as kur ka një vaksinë më pak. 4.8 mln fatalitete ka në të gjithë botën. Mos flisni për vdekje të fshehta”, tha Manastirliu.

Ndërkohë Basha teksa shkoi te foltorja për të replikuar iu përgjigj Nikollës: “Unë e kuptoj të marrësh komanda dhe urdhra me buton por kjo nuk është asambleja e PS. Këtu është kuvendi dhe ka disa rregulla. Ajo nuk kishte asnjë të drejtë të çohej pasi askush nuk i përmendi emrin. Kuptohet se jeni të gjithë me regji qendrore. Është ajo regji qendrore që e mban peng këtë shtet dhe SPAK-un se ndryshe gjysma prej jush nuk do ishit këtu. Zbato procedurën, mos u bëj si Lenka Çuko. Mos u bëj si dispeçër”./Opinion.al

Pas