Aktualitet

Basha- Fleckenstein: Rama mbron të inkriminuarit në shtet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 24/10/15 |
b.f

TIRANË – Gjatë vizitës në Tiranë raportuesi për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein ka takuar edhe liderin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Zyra e shtypit e kryetarit Basha ka zbardhur takimin që është mbajtur me dyert të mbyllura.

“Po bëhet një vit nga arritja e marrëveshjes me ndërmjetësimin e eurodeputetëve Fleckenstein dhe Kukan, procesi vazhdon të zvarritet nga mazhoranca për të mbrojtur personat me rekorde kriminale që i ka promovuar në pushtet”. Kështu mësohet se është shprehur Basha.  Në këtë takim u diskutua edhe për reformën në drejtuesi, aferën CEZ, korrupsionin represionin mbi biznesin e vogël, etj, bën të ditur zyra e shtypit në PD.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas