Kryesore

Basha: Fermerët do të jenë shtresë e mesme, mbi 1 milionë lekë të ardhura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:22 - 09/10/20 |
el ida

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë sot në Lushnjë në një takim me fermerë.

Basha tha se prej 7 vitesh fermeri shqiptar është i braktisuar në raport me fermerët e rajonit dhe është më i diskriminuari në raport me qytetarët e tjerë shqiptarë.

Duke u shprehur se paratë që duhej të shkonin tek fermerët përfundojnë në afera korruptive ku permendi inceneratorin e Fierit, Basha tha se me programin e Partisë Demokratike, fermerët do të arrijnë të ardhura mbi 1 milion lekë dhe do të jenë shtresë e mesme.

“Nga mbijetesa fermeri do të shkojë me të ardhura mbi 1 milionë lekë. Nuk do të jetë skllav i tokës, por do të jetë shtresë e mesme shqiptare në kuptimin e pavarësisë financiare, në kuptimin e të ardhurave, në kuptimin e sigurisë”, tha Basha.

Gjithashtu Kryetari i PD u shpreh se në planin ekonomik të kësaj force do të hiqet taksa e karburantit per fermerët./Opinion.al

Pas