Kryesore

Basha: Do rivlerësojmë dëmet e tërmetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:20 - 05/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha akuzon qeverinë për keqmenxhaim të pandemisë COVID-19 dhe procesit të rindërtimit.

Në një intervistë televizive, kryedemokrati tha se nëse do të vijë në pushet pas 25 prillit qeveria e tij do të bëjë rivlerësim të dëmeve nga tërmeti.

Sipas tij, qeveria është përfshirë në afera korruptive me trojet e ndërtimit dhe paratë e buxhetit të shtetit. Lideri demokrat dha edhe një afat se kur do të mbyllë rindërtimin nëse vjen në pushtet.

Rivlerësimi ka nisur prej kohësh dhe bazohet në denoncimet që kanë mbërritur në departamentin e PD që merret me këtë cështje dhe vetë hulumtimet tona në terren. Banorëve që u është bërë padrejtësi, vlerësimi i drejtë do të jetë hapi i parë. 2022 është një afat plotësisht i mundshëm për të përfunduar edhe veprat më të mëdha nëse ka vullnet” tha Basha.

Pas