Kryesore

Basha: Berisha ka tre javë që ka zëvendësuar telenovelat turke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 13/12/21 |
Opi Nion

Kryedemokrati Lulzim Basha, në daljen për mediat, ka ironizuar herë pas here atë që ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë apo bërë gjatë kësaj periudhe.

Sipas tij, Berisha prej tre muajsh që ka zëvendësuar telenovelat turke.

Berisha ka tre muaj që ka zëvendësuar telenovelat turke. Kujt i shërben kjo telenovelë? I shërben demokracisë? Jo. I bëjnë shantazh njerëzve për të mbushur formularët për tubimin e arenës së Hajnisë. Sjellja e pardjeshme dhe e sotme është kur ti shkel në mënyrë të hapur statutin dhe ligjin për partinë politike vetëm se do ta marrësh partinë peng për interesat e tua. SHBA e tha tre ditë më parë që me ty kjo parti merr fund. Sali Berisha e provoi sot se nuk i intereson demokracia sepse nuk i intereson opozita. Qeveri ka dhe diktatura. Opozita nuk ka diktatura”,-tha Basha./Opinion.al

Pas