Aktualitet

Mbi 10 deputetë të PD me Berishën,a do përjashtohen nga grupi?Si përgjigjet Basha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 13/12/21 |
el ida

Në një konferencë të gjatë për mediat, Lulzim Basha është pyetur ndër të tjera se çfarë do të ndodhë me me shume se 10 deputetë që i përkasin grupit parlamentar të PD-së, por që tashmë janë mbështetës të Sali Berishës.

I pyetur nga gazetari i Klan News Enkel Xhangoli, nëse këta deputetë do të përjashtohen nga grupi, Basha tha: “Ne do marrim hapat e nevojshëm në kohën e duhur. Ne do të vendosim, do të ndajmë shapin nga sheqeri. Kush nga këta janë njerëz është që ka humbur busullën apo kush nga këta kanë arsye personale për t’ju bashkëngjitur agjendës së një personi “non grata” dhe kush prej tyre ka probleme të tjera. Ne do ti diferencojmë dhe do të marrin vendimet tona”, tha Basha./Opinion.al

Pas