Kryesore

Basha akuza qeverisë: Kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 14/01/21 |
Opi Nion

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme duke sulmuar qeverinë “Rama”.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan se teksa kryeministri Edi Rama dhe ministrat shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet.

Kryedemokrati shkruan në postimin e tij se në vendin tonë papunësia është rritur, ndërsa kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme.

Në përfundim të reagimit të tij, lideri i opozitës thekson se tashmë ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për shqiptarët dhe jo një qeveri që mendon për përfitime nga xhepat e qytetarëve.

Basha ka publikuar dhe një grafik i cili, sipas tij, tregon kontrastin mes rënies së ekonomisë dhe rritjes së pasurisë së ministrave në qeverinë “Rama”.

“Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij.”-shkruan Basha./ Opinion.al

Pas