Kronikë

Kërkohej nga drejtësia italiane, arrestohet në Dibër 41-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:12 - 14/01/21 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar një 41-vjeçar në Dibër pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma. Në pranga ka rënë Kleant Keshi alias Gentjan Hysa, ai u ndalua fillimisht nga Policia Kufitare Bllatë.

Keshi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma  pasi Gjykata e Torinos e ka dënuar me 5 vjet, 5 muaj e 27 ditë burg për kryerjen e veprave penale “Prodhim dhe shitje narkotikësh” , “Vjedhje” dhe “Kundërshtim i punonjësve në detyre shtetërore”.

Ndërkohë, autoritetet shqiptare po bashkëpunojnë me ato italiane për ekstradimin e 41-vjeçarit./ Opinion.al

 

Pas