Aktualitet

Basha: 70 familje të izoluara nga uji, qeveria shtruar në darka luksoze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:58 - 10/01/21 |
Semiljana Azizi

Lulzim Basha ka reaguar pas vizitës që ka bërë ditën e sotme në zonat e përmbytura nga reshjet intensive të shiut.

Sipas postimit në rrjetet sociale, Basha shprehet se në Torovicë banorët e kanë informuar se rreth 70 familje janë të izoluara nga uji dhe nuk kanë marr deri më tani asnjë ndihmë nga shteti.

“Qeveria është shtruar në darka luksoze në restorantet më të shtrenjta të botës.”- shkruan ndër të tjera Basha.

Postim i plotë:

Në Torovicë banorët më informuan se mbi 70 familje janë të izoluara nga uji, pa asnjë ndihmë nga shteti. Qeveria është shtruar në darka luksoze në restorantet më të shtrenjta të botës. Më 25 prill, bashkë do të ndërtojmë qeverinë e shpresës dhe ndryshimit./Opinion.al

Pas