Aktualitet

Barrikada/Nis largimi i mjeteve dhe kamionëve nga pika kufitare e JarinjësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 01/08/22 |
Opi Nion

Pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të shtyrë deri në 1 shtator aplikimin e marrëveshjes për targat dhe dokumentat, janë larguar nga pika kufitare e Jarinjës tre prej kamionëve që e mbanin atë të bllokuar.

Mediat  e Kosovës bëjnë me dije se është në rritje numri i mjeteve që po largohen nga kjo pikë, pas incidenteve të së dielës që shënuan edhe mbylljen e këtyre pikave./Opinion.al

 

Pas