Aktualitet

Bardhi në prokurori për vrasjen e Xhuvanit,Berisha: Po Balla? Ja çfarë vërtetohetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 20/06/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha në një konferencë për mediat është pyetur nga gazetarët për thirrjen e deputetit të PD Gazmend Bardhi në Prokurori për vrasjen e Pjerin Xhuvamit para zgjedhjeve të 25 prillit.
Berisha tha se duhen kryer hetime të njëanshme duke theksuar se duhet të thirret në prokurori edhe Taulant Balla.

“Autor kryesor i kësaj ngjarjeje është Tualant Balla. Të dy janë përgjegjës politikë, të dy janë të përfshirë. Po të thërasësh Gaz Bardhinpa Taulant Ballës nuk bën asgjë tjetër përveçse të provosh SKAP-in e partisë. Balla nxorri njerëz me karta me lista votimi duke shpërndarë para… nuk jam për hetime të njëanshme, por hetime të vërteta dhe s’mund të pranoj hetimin e njëanshëm në asnjë radhë”, tha Berisha.

Pas