Aktualitet

Banori i ankohet Bashës, kryedemokrati: As në Shkodër nuk kishte ndihma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 10/01/21 |
Semiljana Azizi

Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme disa fshatra të përmbytur nga reshjet e shumta të shiut.

Kryedemokrati është ndaluar në  Murqinë, një nga fshatrat më të goditur nga përmbytjet në Bubq, Krujë. Banorët e fshatit i janë ankuar liderit të opozitës për mungesën e pastrimit të kanaleve dhe harresën nga emergjencat civile.

Ndërkaq, sipas Bashës e njëjta gjë ishte edhe në Shkodër dhe se ndihma vetëm në Obot kishte çuar shteti.

“Na ka përmbytur edhe misin në verë jo më në dimër. Shteti të na bëjë kanalin dhe rrugën nuk duam të na punojë tokën. Shpresojmë të vish në pushtet sa më shpejt” i tha një nga banorët.

Në përgjigje të banorit Basha i ka premtuar se “Pas 25 Prillit do ketë një qeveri që të mendojë për ju”./Opinion.al

Pas