Kronikë

Banesa e kthyer në shtëpi bari, pranga punonjësve të OSHEE, 3 në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 20/06/21 |
Opi Nion

Dy punonjës të OSHEE në Shijak janë vënë në pranga, pasi nuk kanë konstatuar vjedhjen e energjisë elektrike, në një banesë të përshtatur për kultivimin e drogës. Sipas policisë shtetasit E. S., 39 vjeç dhe Xh. I., 25 vjeç, banues në Shetel dhe Romanat, me detyrë faturist dhe elektiçist pranë OSHEE-së janë vënë në pranga për shpërdorim detyre.

Ndërkohë, janë shpallur në kërkim personat e dyshuar si kultivues të lëndëve narkotike, V. G., 32 vjeç, A. D. (G)., 27 vjeç, të dy banues në Hardhishtë, Shijak dhe  I. G., 40 vjeç, banues në Hardhishtë, Shijak, me detyrë elektricist pranë OSHEE-së, pasi dyshohet se është bashkautor në kultivimin e bimëve narkotike.

“Shpallja në kërkim e këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e shtetasit A.D.(G)., në fshatin Hardhishtë, dyshohet se këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përshtatur banesën me aparatura që shërbejnë për kultivimin e bimëve narkotike, dhe kanë ndërhyrë në matësin e energjisë elektrike.  Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan bimë të lëndës narkotike canabis sativa dhe paisjeve që shërbenin për kultivimin e tyre”, njoftoi policia./Opinion.al

 

Pas