Kronikë

Drogë përmes liqenit të Ohrit, një person arrestohet, në kërkim i vëllai


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:56 - 20/06/21 |
Opi Nion

Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, ndërsa vëllai i tij është shpallur në kërkim, të akuzuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Policia bën me dije se është arrestuar në flagrancë A. P., 35 vjeç dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij F. P., 29 vjeç, banues në fshatin Hudënisht, Pogradec.

“Nga veprimet hetimore të kryera rezulton se këta dy shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin e paligjshëm të trafikimit të lëndëve narkotike nga Shqipëria, në drejtim të Maqedonisë së Veriut, duke përdorur kufirin liqenor të Ohrit. Falë veprimeve të mirëorganizuara, u bë e mundur kapja në flagrancë e shtetasit A. P., duke tentuar të trafikonte 1 kg lëndë të dyshuar narkotike kanabis, sasi e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me një varkë, dy motora uji tip “Yamaha”, dy peshore elektronike, mjete të cilat përdoreshin nga dy vëllezërit në këtë veprimtari të paligjshme”, njoftoi policia duke bërë të ditur se po punohet për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje./Opinion.al

 

Pas