Aktualitet

Balluku: Nuk do ketë as rritje çmimesh e as ndërprerje energjie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 05/04/22 |
Opi Nion

Gjatë mbledhje së  Komitetit të Energjisë, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi nuk ka nevojë për panik tek qytetarët, pasi nuk do të ketë as rritje çmimi dhe as ndërprerje të energjisë elektrike.

Ministrja theksoi se situata hidrike në vendin tonë është qetë pas reshjeve të shiut që përfshinë vendin tonë.

Nuk ka vend për panik, por kemi zgjedhur të informojmë qytetarët për transparencë, pasi ka patur një interes shumë të fortë nga publiku. Ne kemi folur edhe për krizën energjetike botërore, flasim për mungesë së energjisë elektrike edhe në botë. Ne e kemi garantuar që nga momenti i parë që nuk do të ketë as mungesë të energjisë elektrike dhe as rritje të çmimeve për familjet shqiptare dhe as për biznesin e vogël”, tha Balluku.

Pas