Kronikë

Autorët e pritën para shtëpisë, detaje nga vrasja e biznesmenit në Ksamil


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 07/06/21 |
Opi Nion

Detaje të reja dalin pas vrasjes së biznesmenit Gramoz Mema, mbrëmjen e djeshme në Ksamil.

Mësohet se Gramoz Mema është qëlluar në kohën kur po kthehej në banesën e tij. Sipas A2 atentatorët dyshohet se janë ndihmuar edhe nga persona të tjerë të cilët e kanë ndjekur viktimën. Sipas kamerave të sigurisë, të cilat janë sekuestruar nga grupi hetimor, një automjet ka qenë në afërsi të banesës së viktimës për disa orë. Automjeti ka tentuar të ikë, por sapo ka parë në fund të rrugës makinën e viktimës është kthyer më indietro. Pasi ka parkuar më pas ka pritur të zbresë viktima. I është afruar dhe në derën e shtëpisë së tij i ka zbrazur një karrikator pistolete.

Në vendngjarje janë gjendur 7 gëzhoja dhe të gjitha plumbat i ka marrë në trup 40-vjeçari. Viktima jetonte mes Tiranës dhe Sarandës.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Memaj ishte biznesmen në zonë e Ksamilit, ndërsa nuk njihej si person problematik.

Ndërkohë policia po heton në disa pista lidhur me shkakun e vrasjes, duke përfshirë dhe të shkuarën e Gramoz Memës./Opinion.al

Pas