Bota

Autopsia/ Elena 5-vjeçare u godit plot 11 herë me thikë, nuk vdiq menjëherëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 19/06/22 |
Opi Nion

Mediat italiane kanë publikuar rezultatet e autopsisë së Elenës së vogël, e cila u vra nga nëna e saj në Itali.

Sipas Ansa.it vogëlushja u godit plot 11 herë me një armë që përputhet me një thikë kuzhine, e cila nuk është gjetur ende.Vetëm njëra nga goditjet rezultoi fatale sepse preu enët e arteries subklaviane. Por, vdekja e fëmijës nuk ishte e menjëhershme, thonë burime të Prokurorisë Publike italiane, duke e bërë ngjarjen edhe më të rëndë.

Elena u vra nga nëna e saj, Martina Patti, 23 vjeçe, e cila ka pranuar krimin.

E dyshuara vazhdon të jetë në paraburgim. Gruaja akuzohet për vrasje  me paramendim dhe fshehje të kufomës./Opinion.al

Pas